Стартує вечірній проект театру

Зображення користувача zavlituw4e.

Категорично оголошуємо, що у листопаді стартує проект театру з робочою назвою "Вечори дорослої сцени", до якого ми вели довгу підготовчу роботу з формування вечірнього репертуару. Проект покликаний:

  • По-перше - відновити традиції вечірніх вистав у нашому театрі (які досі йшли якось спорадично). Адже, як свідчить «Мармурова книга прем’єр», у якій записані всі прем’єри від часів заснування нашого театру, вистави для дорослих йшли у нас від самих початків і до 1990-х років, коли в силу екномічно-культурної кризи ця традиція занепала. Старші глядачі напевне ще згадають такі вистави як «Юда» («Ціною крові») С. Черкасенка, «Дванадцята ніч», «Гамлет» В. Шекспіра, «Каїн» Дж. Г. Байрона, «Сни Сімони Машар» за Б. Брехтом та Л. Фейхтвангером, «Легенда про Тіля» Шарля де Костера, «Отчий світильник» Р. Федорова – та багато інших (часто експериментально-пошукових) постановок.
  • По-друге - заповнити порожню на сьогодні нішу міжтеатральної співпраці та такої собі "відкритої сцени", яка б надавала можливість (на базі нашого театру та нашого колективу) повнішої реалізації акторів та режисерів львівських театрів, обміну досвідом, розкриття нових, досі не проявлених граней таланту, пошуку та народження нових форм на стику різних театральних шкіл та методів існування.

Так вже у листопаді львівсько-київське Творче об’єднання «Театр у кошику» презентує прем'єру "Пісня про равликів" за мотивами творів Е. Йонеско, у якій зайняті як митці цього театру, так і театру "Воскресіння". Також на сцені нашого театру має можливість спробувати розширити творчі межі, освоюючи незвичний для себе формат більшої сцени, Театр ім. Леся Курбаса з виставою "Між двох сил". Крім того варто згадати ще одну експериментальну виставу нашого театру, народжену у частковій співпраці з театром Курбаса - постановку «Оскар...» Е.-Е. Шміта, яка вже встигла стати подією в театральному житті Львова та починає збирати нагороди на фестивалях.
А на грудень попередньо запланована прем'єра вистави відомого американського драматурга Леонарда Герша "Ці вільні метелики" - у якій режисер Першого українського театру для дітей та юнацтва - а заразом і театру Опери та Балету ім. С. Крушельницької - Роман Валько задіяв як акторів нашого театру, як студентів-акторів, так і акторів театру Заньковецької.
Попереду - ще нові плани та проекти, а поки - запрошуємо до нас на вечірні театральні посиденьки!