Наш Тарас

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Р. Валько

Вистава за творами, документами, листами та спогадами
Тривалість 1 год. 25 хв.

Режисер-постановник Роман Валько
Сценічний простір Влодкауфман
Композитор з.д.м. України Олександр Козаренко
Асистент режисера Олександр Чешеров

У виставі беруть участь:
Дмитро Бартков, Василь Василик, Ярослав Василик, Андрій Козак, Мар'яна Кривдик, Роман Кривдик, Христина Сапа, н.а. України Сергій Кустов, Наталія Мазур, Назар Павлик, з.а. України Борис Триус, Павло Харчук, Олександр Чешеров, Роман Шепель.

Геній, Кобзар, Бунтар, Поет і Художник, чия творчість стала одним із основних ресурсів українського націєтворення в ХІХ столітті. Народний герой, портрети якого прикрашали кожну українську оселю. Постать, перетворена на ікону – і часто вихолощена, спрощена офіціозом. Саме таким ми уявляємо собі Тараса Шевченка. Та разом із цим, це – жива людина, історія життя якої, хоч і добре відома нам, та досі не залишає нас байдужими.
У виставі, окрім самого Поета, перед нами постають його друзі, соратники, вороги – усі ті, хто протягом життя оточували його та впливали на його долю. Ми наче проживаємо це життя знову – та все ж по-новому.
Сценічний простір вистави творять розміщені по сцені шинелі, стоси паперів, томи книжок, картинні рами – все те, що розкриває образ Поета та його долю, все те, за чим ми звикли бачити Поета, через що ми звикли бачити Поета.
Вистава за творами, документами, листами та спогадами – це ще одна спроба зануритися у життя видатної людини, людини, яка залишила послання наступним поколіннями. Чи дійшло воно до нас?

Вистава орієнтована на дітей віком від 14 років.

Дата прем'єри - 29 січня 2014 року.