ПРЕМ'ЄРА ВИСТАВИ "МЕТЕЛИКИ"

Зображення користувача zavlituw4e.

2 (сб), 6 (ср), 14 (чт) та 21 (чт) червня відбудеться прем'єра вистави «Метелики».

П'єса відомого американського драматурга і сценариста Леонарда Герша "Вільні метелики" ("Butterflies Are Free") написана у 1969 році, і тоді ж поставлена на Бродвеї, - варто додати, що пройшла вона там відтоді, витримавши кілька поновлень і вводів, 1128 разів, і у виставі були задіяні такі зірки, як Глорія Свенсон, Пол Майкл Глейзер, Айлін Хекард. 1972 року п'єса була екранізована з Голді Хоун та Едвардом Альбертом у головних ролях, отримавши три номінації на "Оскар", з них одну таки виборовши - за найкращу жіночу роль другого плану.

Цей твір і сьогодні залишається популярним і продовжує своє сценічне життя на багатьох сценах у багатьох країнах, бо, попри ненавязливу комедійність, легкість, гумор та прекрасно виписані діалоги, він зачіпає вічноактуальні проблеми нашого життя, нашого співіснування: що означає "бути вільним"? Свобода і відповідальність - взаємовиключні, взаємодоповнювальні, чи - неможливі одне без одного? Чи обмежує свободу любов (чи то кохання, чи материнська опіка) - і власну, і близьких? Любов і свобода - це приємність? Біль? Легкість? Зобов'язання? Необхідність? І як це все виглядає не у філософській етичній теорії, а у щоденному проживанні, щоденному спілкуванні, щоденному виборі?
Такі проблеми особливо болючі і нагальні, коли ти тільки вибираєш свій життєвий шлях, не знаючи куди піти, чому себе присвятити, і взагалі - яким бути, і як спілкуватися з людьми, - тому вистава ця значною мірою молодіжна. Але і з роками ці питання не втрачають своєї актуальності, бо всі вони більш чи менш гостро постають у нашому житті з кожною новою людиною, з кожною новою ситуацією, з кожним новим зв’язком, з кожним новим днем.

Цією постановкою наш театр продовжує розвивати заявлений минулоріч проект "Вечори дорослої сцени" - проект експериментів та міжтеатральної співпраці. Ця вистава - до певної міри експеримент: з простором, з існуванням акторів, із кількістю глядачів. З іншого боку - це мистецьке спілкування акторів різних шкіл, різних театрів і поколінь: тут задіяні як актори та студени нашого театру, так і актори з інших курсів та з театру ім. М. Заньковецької.