Закриття 98-го театрального сезону

Зображення користувача first.theatre.

98-й театральний сезон у Першому театрі закрився прем’єрним показом вистави Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи (за концепцією роману Е. Єлінек "За дверима"). Прем’єра мала резонанс та отримала жваві відгуки і обговорення в соцмережах.
Після прем’єрних показів 16 липня відбулася творча зустріч із авторками вистави: головною режисеркою театру Розою Саркісян та запрошеною драматургинею з Польщі Йоанною Віховською, на якій мисткині поділися досвідом та розповіли про особливості роботи у такому тандемі.

Разом із режисеркою Йоанна Віховська працювала у Першому театрі увесь період роботи над виставою та провела дослідницьку роботу для створення драматургічного матеріалу.

Йоанна Віховська: «У мене ніколи не було амбіцій просто написати п’єсу. Драматург працює разом з режисером із самого початку створення концепції, в процесі репетицій та до виходу вистави, - так я працюю у Польщі, так само ми працювали в Україні разом з Розою Саркісян. І головним матеріалом, з яким ми працювали, були актори».

У цьому сезоні Перший театр випустив чотири прем’єри:

«Куди зникло море», за Т. та М. Прохаськами
«Пригоди Тома Сойєра» за М. Твеном
«Джалапіта» за Е. Андієвською
«Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи» - за концепцією роману Е. Єлінек

Також в цьому сезоні відбулася прем’єра вистави «ДИПЛОМ» - проекту Сашка Брами разом із студентами ЛНУ ім. І. Франка.
До Міжнародного дня театру була проведена міжнародна театральна лабораторія для молодих режисерів, за результатами якої 27 березня було показано 4 ескіза майбутніх вистав («Човен. Дирижабль. Я.», К. Малініна, «Руда сімейка» за Я. Егхольмом, «Аліса в Крані чудес» за Л. Керролом та «Петрик і Вовк» за С. Прокоф’євим).

Дуже чекаємо на всіх вас вже у вересні у новому 99-му театральному сезоні!