Вибачте, сайт на реконструкції

ПРОТЕСТУВАТИ НЕ МОЖНА СВЯТКУВАТИ

Зображення користувача zavlituw4e.

По відпустці і всіх відпочинках усім нам хотілося б зі свіжими силами братися за твочість, а глядачам, напевне, - нових хороших вистав. Тим паче, що, як ми анонсували раніше, на жовтень заплановано перенесене із березня святкування 90-літнього ювілею нашого театру . Проте, на ПРЕВЕЛИКИЙ жаль, вийшовши із відпусток, ми, замість планувати святкування і ювілейні театралізовані акції, стикаємось із тими ж проблемами, які нам міські чиновники обіцяють вирішити вже більш як півроку - то через тиждень, через два, через місяць...

Під загрозою опиняється не лише святкування ювілею одного з найстарших дитячих театрів світу - унеможливлюється нормальна робота у принципі. Тому ми натомість змушені планувати театралізовані акції ПРОТЕСТУ, щоб чиновники нас нарешті побачили і зрозуміли, що ми не лише "один із 70 підконтрольних культурних об'єктів", набагато менш важливий за свято пива, кави, шоколаду, булочок, і того, і сього. Ми - невід'ємна складова культурного життя нашого міста, і саме через нас ось вже скільки років діти посвячуютьтся у світ театру.

Тому 2 вересня у четвер об 11:00, якщо не буде жодних конкретних дій влади у розв'язанні проблем театру - ліквідація двовладдя в театрі і приведення керівництва театром у відповідність до статуту - ми виходимо під мерію, вимагаючи, щоб наші проблеми нарешті уздріли, адже їх вирішення, на жаль, лише у компетенції нашого муніципалітету, який аж ніяк не поспішає виконувати свої прямі обов'язки: кураторство і опіка довірених їм закладів, - і саме від наших міських чиновників залежить чи буде у нас свято, чи ми муситимемо знову і знову протестувати, щоб порятувати театр і уможливити його нормальну роботу.

З цього приводу оприлюднюємо наступні тези:

  • Вже більше як 12 (!) років Перший український театр для дітей та юнацтва існує у режимі екстремальної нестабільності через неспроможність міської влади забезпечити театру стале компетентне керівництво (за останні 5 років керівники у театрі змінювались 10 разів!), що не може не позначатись на розвитку театру. Театр позбавлений можливості постійного цілеспрямованого управління, виробленої стратегії зростання, можливості вести нормальну повноцінну діяльність. І при цьому від театру вимагають «злагодженої роботи на високому художньому рівні» і ведуться розмови про «нестабільність у колективі»!
  • Сьогодні, напередодні святкування 90-ліття, у театрі створено абсурдну ситуацію – театром керують два керівники з абсолютно рівними повноваженнями (поновлений ген. директор та прописаний у статуті художній керівник). Всі наші звернення до міських чиновників (начальника управління культури Коломієць Л. Г., до начальника департаменту гуманітарної політики Побурка О. Я., відкритий лист до міського голови Садового А. І.) щодо вирішення проблеми були проігноровані.
  • Тому ми змушені вдатися до акцій протесту з метою привернути увагу громадськості до системного нищення унікального культурного закладу – найстаршого дитячого театру на теренах України! – та з вимогою негайного та остаточного вирішення проблеми і стабілізації роботи театру.