Вибачте, сайт на реконструкції

Вітаємо з Днем театрів для дітей і молоді!

Зображення користувача zavlituw4e.

Вітання всім колегам, а насамперед - собі з Міжнародним днем театрів для дітей та юнацтва!
А ось вітання від президента ASSITEJ (Міжнародної асоціації театрів для дітей та юнацтва) Івет Харді, яке ми, як український Національний центр ASSITEJ отримали нещодавно, і яким вважаємо за конче необхідне поділитися зі світом - бо вона і гарне, і розумне.

Привітання президента ASSITEJ (Міжнародної Асоціації Театрів для Дітей та Юнацтва) Івет Харді з Міжнародним днем театрів для дітей
World Day 2013 Presidents Letter
Яке значення театру в житті дітей і молоді?
Багато написано про значення мистецтва, і важлива робота проводиться по всьому світу в дослідженні потужного впливу мистецтва для дітей: проводяться дослідження в галузі неврології, нейро-освіти, психології та суміжних областей. Але скільки б ми не намагалися оцінити вплив того, що ми робимо, цей вплив мистецтва на аудиторію залишається таємничим і не піддається обчисленню. Це глибокий і унікальний зв'язок театру з глядачами в конкретний момент часу і простору, і саме це робить театр таким непередбачуваним і захоплюючим.
Нещодавно я згадала приказку: "Ви можете пораховувати насіння в яблуці, але ви не можете пораховувати яблук в насінині". Вплив театру на дітей і молодь неможливо точно виміряти, але я вважаю – він надзвичайно потужний у закладенні насіння для незліченної кількості яблук.
Pieter-Dirk Uys, знаменитий актор і письменник в Південній Африці, який працює з неблагополучними дітьми в маленькому селі Дарлінґ, розповідає про час, коли він повіз групу дітей на прогулянку в місто. Він саме кермував автобусом дорогою через пагорб за селом, коли помітив, що маленький хлопчик на передньому сидінні поруч з ним стає все більш напруженим. Коли ж вони досягли вершини пагорба, і маленький хлопчик міг бачити дорогу перед ним і морем в далечині, він вигукнув з подивом і полегшенням: "Там – більше!" Я вважаю, що ті з нас, хто робить театр для дітей та молоді, роблять це з тієї ж причини - щоб пробудити в кожній дитині розуміння того, що, дійсно існує "більше". І ще більше. І ще більше.
Тому, коли ми робимо театр для дітей та юнацтва ми засіваємо незмірну можливість відкриття цього «більше» - більше радості, більше сміху, більше цікавості, раптових усвідомлень, прозрінь, змін у сприйнятті, сліз співпереживання, почуття подиву і глибокого захоплення. Більше того, що означає – «бути живим».
Запрошуємо всіх приєднуватись до нас у святкуванні Всесвітнього дня театру для дітей та юнацтва 2013 через кампанію "Візьміть дитину в театр сьогодні".
Хто ж бо може порахувати яблука в щойно посіяній насінині?
Yvette Hardie, president of ASSITEJ